Dışişleri Bakan Yardımcıları, Antalya Diplomasi Forumu'nda görüşme gerçekleştirdi

Dışişleri Bakan Yardımcıları, Antalya Diplomasi Forumu'nda görüşme gerçekleştirdi

Vakıf Katılım

Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Ahmet Yıldız, Antalya Diplomasi Forumu marjında Sri Lanka Dışişleri Devlet Bakanı Tharaka Balasuriya ile bir araya geldi. Görüşmede Sri Lanka ile ikili ilişkiler ele alındı.

Dışişleri Bakan Yardımcısı Yasin Ekrem Serim, 3. Antalya Diplomasi Forumu'nun son gününde Kolombiya Dışişleri Bakan Yardımcısı Francisco Jose Coy Granados ile görüştü.

Görüşmede, başta konsolosluk ve göç konuları olmak üzere ikili ilişkiler ve iş birliğini daha da geliştirmeye yönelik görüş alışverişinde bulunuldu.

Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği (AB) Başkanı Büyükelçi Mehmet Kemal Bozay, MIKTA Büyükelçileri ve Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ile birlikte Dönem Başkanı Meksika'nın Ankara Büyükelçiliği tarafından ADF2024 marjında düzenlenen kalkınma iş birliği konusundaki MIKTA etkinliğine katıldı.

Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Burak Akçapar ise ADF2024 marjında Brezilya’nın Dışişleri Bakanlığı Genel Sekreteri Büyükelçi Maria Laura da Rocha ve Slovenya’nın Dış ve Avrupa İşleri Bakanlığı Devlet Sekreteri Marko Stucin ile görüştü. 

Görüşmede, ikili ilişkiler ile bölgesel ve uluslararası gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

  Hibya Haber Ajansı